Gotowanie ketogeniczne już dawno przestało być dla mnie zabawą. Low Carb to mój utrwalony styl życia, ale tak jak każdemu z Was, zdarzają mi się chwile, gdy po prostu brak mi weny – stworzone do tej pory dania jakoś mnie nie przekonują, a w głowie mam pustkę.

Wyruszam wtedy w kulinarną podróż po blogach (polskich i zagranicznych), w poszukiwaniu przepisu, który mnie zainspiruje. Jak już taki znajdę to ciężko mi się powstrzymać od podzielenia się nim z Wami 😁  Tym samym otwieram na blogu nowy dział „Inspiracje”, w którym znajdziecie przepisy i linki do przepisów, których nie stworzyłam ja, ale moim zdaniem są warte Waszej uwagi.


Zapiekanka ketogeniczna z mięsem mielonymPierwszym daniem, którym chciałabym się z Wami podzielić jest zapiekanka kalafiorowa z mięsem mielonym od Kuchnii Keto. Jest to blog, który obserwuję już długi czas i pierwszy na jaki trafiłam, gdy zaczynałam swoją przygodę z dietą ketogeniczną. Niektóre pomysły autorki Ani są niesamowite i właśnie ta zapiekanka należy do wyjątkowych 👌

Dwie warstwy kalafiora, przełożone mięsem mielonym (polecam dodać do farszu również pieczarki i cebulkę), ukryte pod grubą warstwą serowej pierzynki, mniam! Najlepiej smakuje odgrzana na drugi dzień, wiec jest idealnym daniem do zapakowania do pracy.

Przepis znajdziecie tu: http://kuchniaketo.pl/keto-zapiekanka-z-miesem-mielonym/

Smacznego 🍽❤️